Wzdęcia i biegunki 5 miesięcy po zabiegu fundoplikacji rozworu przełykowego sposobem Nissena

Witam Jestem 5 miesięcy po zabiegu fundoplikacji rozworu przełykowego sposobem Nissena. Zabieg miałam wykonany w klinice w Lublinie. Od miesiąca mam straszne wzdęcia i coraz częstrze biegunki. Odkąd zaczęłam spożywać pokarmy z poza listy jaką otrzymałam przy wypisie coraz częsciej mam dolegliwości z biegunkami, gazami uczuciem przelewania w jelitach się czy muszę wrócić do diety czy jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Czasem utkwi mi pokarm w przełyku ale nie wymiotuję. dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprostszym rozwiązaniem jest rzeczywiście powrót do zaleconej diety. Nie jest jednak złym pomysłem wizyta kontrolna u swojego lekarza.