Wzdęcia i bóle wątroby a rak jelita grubego

Mam duze wzdęcia, zapięcia i bóle wątroby. Byłem u lekarza, zrobiłem badania, lekarz stwoerdzil, ze są jakieś "niejasności" z wątroba, ale ona sama sie zregeneruje. gdy nie moge sie wyproznic, czasami mam krwawienia z odbytu, a wtedy zaparcie sie nasilają. Czy to wszystko ma jakiś ze sobą związek, a moze powinienem pójść do innego lekarza? Stosuje ścisle dietę, ćwiczę, prowadzę zdrowy tryb życia. W mojej rodzinie były przypadki raka jelita grubego.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Wzdęcia i bóle wątroby mogą być objawami nadmiernego rozdęcia jelita grubego spowodowanego zaparciami i nagromadzeniem gazów w jelicie grubym. Twarde masy kałowe ranią odbyt podczas defekacji - stąd krew w stolcu i bolesność przy kolejnych stolcach, która powoduje, że odruchowo hamuje się Pan przed kolejną defekacją i problem się zapętla. Co do "niejasności" z wątrobą nie mogę Panu odpowiedzieć, ponieważ nie wiem na czym one polegają. Wizyta u innego lekarza na pewno nie zaszkodzi, a może okażę się pomocna i rozwiążę Pana problemy,

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ze względu na obciążenia rodzinne warto wykonać kolonoskopię.