Wzdęcia i dyskomfort w dole brzucha oraz stolec w postaci kamyczków a IBS

Lekarz stwierdził u mnie IBS. Przepisał mi duspatalin forte, jednak po miesiącu od skonczenia brania leku, objawy wrociły : tj. stolec w postaci kamyczków, oraz wzdęcia i dyskomfort w dole brzucha (nie odczuwałam nigdy bólów brzucha), powodujący brak apetytu. Czy to napewno IBS? Dodam że miałam robione USG brzucha, wszystkie narządy są zdrowe, a po wskazaniu w którym miejscu odczuwam dyskomfort, lekarz uznał, że jest to jelito drażliwe. Co mam zrobić, jeśli objawy wróciły?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Diagnoza ta jest często stawiana na podstawie wykluczenia wszystkich innych możliwości. Charakter stolca przemawia za takim rozpoznaniem.