Wzdęcia i gazy po stosunku

Witam. Po stosunku z partnerem mam zawsze straszne wzdęcia i gazy, co prawda nie ma jakiegokolwiek zapachu ale sa bardzo glosne i dlugie co mnie krepuje, gorzej niż mezczyzna po zjedzeniu fasoli. Kiedy drugi raz wspolzyjemy to mimo iz powstrzymuje sie to po prostu te gazy wydobywaja sie, nie potrafie nad tym zapanowac. Czy to dlatego ze wdycham za duzo powietrza, bo nie jem i nie pije czegos co by te gazy i wzdecia powodowalo. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Szanowna Pani!
Opisane dolegliwości można wyjaśnić na kilka sposobów.
Nadmiar powietrza w jelitach może wynikać z faktu intensywnej wentylacji podczas stosunku i połykania części powietrza. Wtedy zgromadzony w jelitach gaz będzie wydostawał się zgodnie z perystaltyką jelit.
Patrząc na problem z innej strony, stosunek waginalny powoduje nieznaczny ucisk na pętle jelitowe, co może przesuwać zawarte w nich powietrze i powodować odchodzenie gazów.
W przypadku stosunku analnego, który jest niefizjologicznym, dochodzi do wtłoczenia powietrza do jelita, które opuszcza przewód pokarmowy zgodnie z falą perystaltyczną.

Dzień dobry!

Prawdopodobnie jest to odgłos powietrza wydobywającego się z pochwy, które zostało tam wtłoczone podczas stosunku. To naturalne zjawisko.

Pozdrawiam!