Wzdęcia i gazy pojawiające się wieczorem

Od 2 lat mam wzdęcia i gazy(bezwonne) które zaczynaja się pojawiać wieczorem.Sa to naprawdę duże ilości.Stolec normalny (2 razy dziennie)Stosowałem juz probiotyki,duspaltain,xifaxan ale brak efektów. Krew,ob,crp w normie.W bad. USG kamień w pęcherzyku zol.(15mm) pow. Śledziona. Alat 80 i ggtp 150. Kal na pasożyty, lamblie i candida ujemny. Co moze być przyczyna ??

Witam, częstą przyczyną bezwonnych gazów jest siedzący tryb życia, uciśnięte cały dzień jelita nie mają możliwości pozbycia się gazu podczas dnia, dochodzi do dużych wzdęć wieczorami. Częstą przyczyną gazów jest także nadmiar błonnika pokarmowego w diecie przy jednocześnie małej podaży płynów.

Witam Pana,

przyczyn sytuacji która Pan opisuje może byc wiele np. siedząca praca, nietolerancje pokarowe, zbyt duza ilośc błonnika w diecie a także zbyt mała ilość wypijanej czystej wody w ciagu dnia.
Proszę prześledzić swoją dietę i styl życia. Jeżeli stwierdzi Pan, że moje sugestie Pana nie dotyczą proszę udac się do gastrologa.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk