Wzdęcia i kolki u niemowlaka ze skazą białkową

Witam. Jestem mama 7-tygodniowej dziewczynki. Gdy miala 3 tygodnie stwierdzono u niej skaze bialkowa i zmieniono mleko na Bebilon pepti. Jednak mala caly czas meczyly okropne wzdecia i kolki. Plakala i prezyla sie calymi dniami. 2 dni temu lekarz stwierdzil nietolerancje laktozy i zalecil Nutramigen. Niby poprawa jest bo mala w ciagu dnia jest spokojna ale jeszcze placze wieczorem. Jak dlugo trzeba czekac na efekty tego mleka? Kiedy mina te kolki? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Marta Gryszkiewicz

U około 20% dzieci występują kolki między 6 tygodniem a 6 miesiącem i niestety nie zawsze uda się je skutecznie wyeliminować. Pomocny może być espumisan lub debridat podawane po konsultacji z lekarzem pediatrą.