Wzdęcia i niepełne wypróżnienie

witam mam duzy problem . od ok 3 lat mam problem ze wzdeciami . zrezygnowalam ze slodyczy , przeszlam na diete , uprawiam sport , bylam u lekarza badania krwi nic nie wykazaly. dostalam buskopan . ale nicnie pomoglo . zalatwiam sie nie zupelnie do konca. oponka wciaz jest . probowalam, lewatywy I nic . prosze o pomoc mam 35 lat

Witam, aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby dokładnie przeanalizować sposób Pani żywienia. Pisze Pani, że przeszła na dietę, ale nie wiadomo na jaką. Na przykład, jeśli dieta obfituje w warzywa i owoce oraz inne produkty zawierające większe ilości błonnika, to mogą być one odpowiedzialne za wzdęcia. Dodatkowo, trudności z wypróżnieniem powodujące zaleganie mas kałowych, będą utrudniały usuwanie gazów. Szczególnie podatne na zaparcia i wzdęcia bedą osoby z zespołem jelita nadwrażliwego. Oczywiście jest to jedna z możliwych przyczyn Pani dolegliwości.