Wzdęcia i odbijanie po pierwszym stosunku a ryzyko ciąży

5 dni temu odbyłam pierwszy stosunek płciowy. Wystąpiło dość obfite krwawienie (mieliśmy problem z wejściem, stosunek trwał dośc długo), ustało tylko wczoraj. Kilka godzin po stosunku zaczęłam odczuwać pewny dyskomfort, słabość. Następnego dnia pojawiło się wzdęcie, odbicia.Czy te objawy jakoś można powiązać z ciążą?Owulacje planowo musiałam mieć dzień po tym stosunku, ale nie wiem czy na to w jakiś sposób nie mógł wpłynąć suplement z luteiną. Wg partnera, z prezerwatywą było wszystko w porządku

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy ciąży w tak krótkim czasie nie występują. CO do objawów być może są to jakieś objawy gastryczne. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Co do ciąży to jest oczywiście prawdopodobieństwo ciąży, ponieważ nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Proponuję udać się do ginekologa, jeżeli krwawienie trwało tyle co Pani napisała konieczne jest badanie kontrolne.

Aleksander Ropielewski

Prosz wykonać test ciążowy lub badanie poziomu beta hCG w surowicy krwi, aby potwierdzić lub wykluczyć możliwość ciąży.