Wzdęcia i problem z wypróżnianiem u 4-miesięcznej córki

Dzień dobry, moja córka ma 4 miesiąc, płacze całymi dniami, w nocy jest względny spokój, przy wzdęciach płacze, ma problemy z kupą, wierzga nogami, co świadczy o kolce, dajemy jej sok z jabłek, chcemy wprowadzić sok z śliw, masaże, espumisany itd-nic nie pomaga, proszę o jakieś rady, co ewentualnie moglibyśmy zrobić i czy wprowadzenie soku z śliw to dobry pomysł?

Szanowny Panie,
w przypadku 4-miesięcznego dziecka nie powinno się wprowadzać soku ze śliwek. Do 6. miesiąca życia dziecko powinno być karmione wyłącznie piersią z ewentualnym lekkim rozszerzaniem diety od 5. miesiąca życia.

Myślę, że konieczna będzie wizyta u pediatry aby zdiagnozować i wykluczyć źródło tego problemu.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań