Wzdęcia i śmierdzące gazy

Witam, mam 25 lat i bardzo dokuczają mi jelita. Od kilku miesięcy codziennie mam straszne wzdęcia i śmierdzące gazy, również wypróżnianie nie jest takie jak kiedyś. Bardzo utrudnia mi to życie. Choruję na atopowe zapalenie skóry, przez wiele lat byłam leczona cyklosporyną, po jej odstawieniu zrobiłam testy i wyszedł mi szereg nietolerancji. Od lat zmagam się też z niedoborem żelaza. USG wyszło okej. Przez kilka miesięcy brałam probiotyki. Lekarz zalecił kolonoskopie z wycinkiem. Co robić?

Proszę wykonywać zalecenia lekarza prowadzącego. Należałoby jeszcze zastanowić się nad diagnostyką w kierunku celiakii czyli wykonania gastroskopii z pobraniem wycinków z dwunastnicy. Najlepiej, żeby diagnostyką i leczeniem zajął się gastroenterolog.