Wzdęcia - jak się ich pozbyć?

Witam! Mam 23 lata i od ok. 3 miesięcy mam uporczywe wzdęcia. Cokolwiek zjem czy wypiję, odrazu wyglądam, jakbym była co najmniej w 6 miesiącu ciąży. Brałam lek bez recepty, ale nic nie pomógł. Dodam, że nie pije kawy, alkoholu i nie palę papierosów. Nawet po wodzie niegazowanej mam zwdęcia. Jak mogę się ich pozbyć, bo naprawdę są uciążliwe.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Jeżeli problem trwa już kilka miesięcy, proszę go nie bagatelizować i nie leczyć domowymi sposobami. Zalecałbym wizytę u lekarza specjalisty - najlepiej gastroenterologa. Zbada on Panią i zaleci badania dodatkowe. Na pewno będą to badania biochemiczne krwi oraz usg jamy brzusznej. Jeżeli nie okażą sie one rozstrzygające, zapewne skieruje Panią na kolonoskopię. Proszę jak najszybciej udać się do specjalisty.