Wzdęcia, odbijanie, gazy u 29-latki

Witam mam częste wzdęcia szczegolnie w nadbrzuszu odbijanie gazy do tego ciągle mi coś bulgocze i burcze w brzuchu czasami troszkę oddaje stolec lecz nie dokonca za to rano jak tylko wstaję odrazu musze iść do łazienki gdzie oddaje troszkę luźny stolec. Czasami mam lekkie klocia uczucie takiego ciepła w brzuchu do tego bol miesni ogólne zmeczenie. Morfologia ok usg ok dodam że cierpię tez na nerwicę. Co może być przyczyną tych dolegliwości?

Witam Panią, nie wiem jaką ma Pani nerwicę, pewnie chodzi
o nerwicę lękową ? To może być objaw nerwicy bądź kumulowanego stresu, radziłbym : zrobić sobie wizytę u
psychoterapeuty lub psychologa, a dla świętego spokoju iść do gastrologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Problemy o których Pani pisze mogą mieć różne przyczyny. Pierwszym i najczęstszym w takich objawach jest źle dobrana dieta. Rozumiem przez to zbyt dużą ilość pokarmów tłustych i ciężkostrawnych oraz złe nawyki żywieniowe (jak np. częste podjadanie, fast-food'y, nieregularne posiłki, ostatni posiłek zaraz przed snem itp.). Kolejnym, może być przewlekły stres i nerwy, który towarzysząc nam przy posiłkach, powoduje problemy z trawieniem. Podobne objawy wykazuje również choroba wrzodowa. Tutaj mamy do czynienia właśnie z częstym uczuciem wzdęcia, odbijaniem, problemami z wypróżnianiem. Jednak wg. Pani opisu, dolegliwości te będą najprawdopodobniej spowodowane stresem i nerwicą o której Pani wspomniała. Kortyzol, czyli inaczej pisząc, hormon stresu, pobudza do działania gruczoły żołądka, odpowiedzialne m.in. za wydzielanie kwasu solnego - który wchodzi w skład soku żołądkowego. Gdy stres staje się przewlekły, gruczoły te produkują go nadmiernie dużo, co powoduje opisane przez Panią objawy. Zalecam udanie się do lekarza rodzinnego celem weryfikacji dolegliwości oraz ewentualnego przepisania leku z grupy leków "osłonowych" na żołądek. Nie zaszkodzi też z pewnością zmiana diety. Pozdrawiam.

Witam Panią. To możliwe, że objawy, których Pani doświadcza w sferze fizjologicznej są powiązane ze sferą psychologiczną. Tak naprawdę jesteśmy jednością psychofizyczną. Bardzo często ciało nas informuje o jakimś stopniu rozregulowania naszego układu nerwowego. Bywa, że opisane przez Panią objawy są wynikiem przeżycia jakiejś sytuacji traumatycznej. W takich sytuacjach organizm ludzki mobilizuje dużą ilość energii, która jeśli zostanie zablokowana może później szukać możliwości rozładowania. To szukanie możliwości może się odbywać przez różne sygnały z ciała. To wyłącznie moja hipoteza. Może ją Pani sprawdzić w kontakcie bezpośrednim z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/