Wzdęcia, odbijanie po posiłku, uczucie ucisku w górnej części brzucha po obu stronach

Witam. Od jakiegoś miesiąca dokuczają mi wzdecia, odbijanie po posiłku uczucie ucisku w górnej części brzucha po obu stronach oraz mdłości nie mocno nasilone. Zrobiłam test domowy na obecność helicobacteri pyroli wg mnie wyszedł pozytywnie chociaż kreska potwierdzająca obecność bakteri była bardzo mało widoczna. Jak mogę złagodzić dolegliwości i czy opisane objawy faktycznie mogą wskazywać na bakterię czy może powinnam szukać innej przyczyny

Renata GrzechociĹska

W celu złagodzenia dolegliwości proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje diagnostyką i leczeniem.