Wzdęcia po laparoskopii przepukliny

Witam. Jestem 8 dni po operacji przepukliny pachwinowej laparoskopowo z użyciem siatki. Nadal mam wzdęty brzuch, dolegliwości bólowe z lewej strony, tak jakby łapała mnie kolka. Szybko się męczę, jestem osłabiony. Podczas szybszego spaceru odczuwam duszności i ból pleców w okolicy obojczyków. Podejrzewam ze jest to zwiazane z powietrzem podanym podczas operacji. Ale czy te objawy ustąpią? Naczytałem się o odmach płuc i otrzewny jako powikłań laparoskopii. Czy mi to grozi? Dziękuj za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane przebytym zabiegiem. Jeśli Pana stan nie ulegnie poprawie w ciągu najbliższych dni to konieczna będzie wizyta u lekarza prowadzącego.