Wzdęcia po perforacji dwunastnicy

witam!dwadziescia lat temu mialam perforacje dwunastnicy w brzuchu mnostwo blizn czy sport na miesnie brzucha moze byc przyczyna wzdec pojawily sie niedawno zaznacze ze odzywiam sie zdrowo i nie wykazuje zadnych objawow typowych dla wzdec bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

Takie objawy i wywiad chorobowy wskazują na potrzebę aktualnego badania lekarskiego i wykonanie badań dodatkowych (m.in. USG jamy brzusznej, gastroskopia) - może to być choroby wrzodowej, lub całkiem inne schorzenie. Z pewnością aktywność fizyczna nie przyczynia się do powstawania wzdęcia brzucha.