Wzdęcia, problemy z wydalanie, bóle brzucha

mam problem z wydalaniem. boli mnie brzuch. czuje się wzdęta. chce mi się a nie moę czuje że coś we mnie siedzi tylko nie moę się teo pozbyć. dodatkowo podczas wysiłku, próby wydalania pojawia się krew. odnosze wrażenie, że stolec jest twardy i większyc rozmiarów niż odbyt i nie moę o wydalić. strasznie boli. pierwszy raz w życiu mam taki stan. Jak się teo pozbyć? co zrobić żeby móc się załatwić normalnie. czy muszę się udać do lekarza czy moę jakimiś domowymi sposobami zmiękczyć, zmniejszyć

Powinna Pani odwiedzić lekarza i zbadać okolicę odbytu. Najczęstszym powodem takich objawów są żylaki wewnętrzne odbytu. Lekarz musi zbadać palcem Pani odbyt i postawić wstępną diagnozę. Uciekanie do domowych sposobów bez wstępnego rozpoznania jest nierozsądne a czasem wręcz niebezpieczne.