Wzdęcia, stres a zespół jelita drażliwego

Od ponad 40 lat, jak sądzę, mam zespół jelita drażliwego. Obecnie mam 50 lat. Miałam trudne dzieciństwo (rozwód rodziców, gdy miałam 7 lat, wspólne dalej mieszkanie razem rodziców po rozwodzie przez 20 lat; alkoholizm ojca i przemoc fizyczna). Ciągle bolał mnie żołądek w szkole, z nerwów na lekcjach biegłam do wc w przypadku "szukania" ucznia do odpowiedzi.Miałam ciągle gazy.Mimo ciągłych zaparć,stres wywołuje u mnie nagle biegunkę w ciągu 1 minuty. W pracy gdy ktoś podchodzi, zaraz lecę do wc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.