Wzdęcia u 27-letniej kobiety a możliwe przyczyny

Witam, Mam problem dotyczący wzdęcia brzucha. Rano jest ok wieczorem masakra. Mam 27 lat staram się jeść regularnie, nie piję gazowanych napojów, nie jem tłustych potrwa, piję wodę ok 1l dziennie czerwoną herbatę i pokrzywę, stolec raz dziennie rano. Dodam, że kilka lat temu miałam robioną gastroskopię ( wynik podrażniony i czerwony żołądek , wynik stresu ) od jakiś 3 lat jest ok. Czy można pozbyć się tych wzdęć? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Doraźnie może Pani zastosować trimebutynę, jednak w pierwszej kolejności należy przeanalizować dietę. Powinna być bogatoresztkowa i uboga w węglowodany proste. Również nadmiar owoców i warzyw może dawać wzdęcia.