Wzdęcia u 3-miesięcznego dziecka

Witam, moja 3miesięczna córka dość rzadko robi mi kupkę. Dziś jest 9doba i nadal nic nie zrobiła. Puszcza dość śmierdzące gazy. Brzuch jest miękki. Karmie wyłącznie piersią. Zastanawia mnie czy jest to prawidłowe. Czy powinnam coś robić z tym czy jeszcze zaczekać, jeśli tak to jak długo?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję masaż brzuszka (ruchy koliste zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara oraz podawanie probiotyków, a gdy to nie przyniesie poprawy kontakt z lekarzem. Jeżeli zaparciom nie towarzyszą objawy niepokojące (ból, napięcie brzucha, płacz) to można jeszcze poobserwować dziecko.