Wzdęcia w miejscach publicznych a uciekanie od ludzi

Mam 34 lata,od 15 lat borykam sie z pewnym problemem.Kiedy pojawiam sie w pomieszczeniu gdzie obok mnie znajdują się jacyś ludzie,mój organizm zaczyna dziwnie funkcjonować,w brzuchu zbiera sie bardzo dużo gazów,które niekontrolowanie wydostają się na zewnątrz,o bardzo nieprzyjemnym zapachu.Lekarz stwierdził zespół jelita drażliwego,brałam wiele leków,ale to nic nie pomaga,bo kiedy czuje że ktoś jest obok to serce zaczyna szybciej bić,a w głowie tylko myśl że znowu będzie wstyd,uciekam od ludzi

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skontaktować się z psychologiem lub psychiatrą, z Pani opisu wydaje mi się, że problemem nie są gazy oraz wzdęcia, ale Pani lęk przed ludźmi/fobia społeczna.
Pozdrawiam