Wzdęty brzuch a powiększona wątroba i żołądek

Witam serdecznie. Mam problemy ze wzdętym brzuchem. Robiłem USG i wskazało, że moja wątroba a także żołądek są powiększone. Dbam o zdrowe odżywianie, jestem na diecie lekkostrawnej. Co to może oznaczać i czym skutkować?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przyczyn powiększonej wątroby może być wiele zaczynając od jej uszkodzenia, zapalenia, poprzez niewydolność serca, niedrożność żył wątrobowych, zastój żółci. W celu dokładnej diagnostyki należy wykonać oznaczenie poziomu markerów wątrobowych ALT,AST,GGTP. Żeby zdiagnozować patologię w obrębie żołądka należy wykonać gastroskopię.
Pozdrawiam