Wzdęty brzuch i refluks żołądkowy

Witam mam na imię Piotr i mam 19 lat, w wakację tamtego roku podejrzewano u mnie przepukline przełyku po gastroskopii wykazało że mam refluks żołądka. Od 2 miesięcy czuje wzdęty brzuch czasami ze 2, 3 godziny i gdy naciskam na niego w okolicy pępka to boli. Ostatnio dużo stresu u mnie występuję i niereguralne posiłki z powodu iż niedługo matura. Podejrzewam wrzody. Byłem miesiąc temu u lekarza miałem USG i morfologie robioną i wszystko ok i juz nie wiem od czego te objawy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że opisane objawy mają podłoże stresowe. Przede wszystkim proszę zatem spróbować odżywiać się nieco bardziej regularnie oraz nieco zmniejszyć poziom stresu, choć wiem, że będzie to bardzo trudne. W czasie większego stresu polecam herbatkę z melisy. Jeśli mimo wszystko objawy będą się nasilać, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem POZ.