Wzdęty brzuch po operacji żylaków powrózka nasiennego

Witam Jestem po operacji żylaków powrózka nasiennego po lewej stronie. Właśnie mija czwarta doba od operacji. A ja dalej mam bardzo wzdęty brzuch i strasznie mi to przeszkadza w funkcjonowaniu. Czy to normalny objaw ?? czy może mam się zgłosić do lekarza ?? Mówiłem o tym lekarzowi co mnie operował ale na to nic mi nie odpowiedział. Co może mi grozić?? ogólne samopoczucie mam bardzo dobre nic mnie nie boli. Tylko ten brzuch wzdęty.

Jeśli zabieg związany z żylakami powrózka nasiennego był wykonany metodą laparoskopową to takie objawy wzdęcia mogą występować nawet przez kilka dni po zabiegu. Jeśli jednak wykonany był metodą klasyczną to trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Jednak w takim wypadku wzdęcia brzucha mają charakter niezależny w stosunku do przebytego zabiegu żylaków powrózka nasiennego metodą klasyczną.

Witam, po operacjach przeprowadzanych na drodze laparoskopowej może utrzymywać się kilka dni wzdęcie brzucha. Jeśli nie nasila się i nie występują dodatkowe objawy podrażnienia otrzewnej to można to przeczekać, ale... pod kontrolą chirurga, najlepiej tego, który Pana operował. Pozdrawiam RH