Wzdęty brzuch u 21-latka

Witam. Od jakiegoś czasu mam bardzo (jak na mnie) wydęty brzuch. Muszę go wciągać, bo gdybym go puścił luźno, to jak mały balon.. To staje się uciążliwe, chcąc go dobrze wciągnąć - nawet nie mogę do końca, jakby było to blokowane przez jakieś rozciągnięcie tego co w brzuchu. Mam 21 lat, 175 cm, 73 kg. Ostatnio nie uprawiałem sportu. Nie odżywiam się dobrze. Chodzę głodny, a później jem nieregularne i czasem duże posiłki. Proszę o radę, jak znów sprawić, żebym miał brzuch płaski jak kiedyś.

Witam,

Być może warto zacząć od zmian w sposobie odżywiania - wprowadzić regularność posiłków, starać się spożywać je co około 3 godziny. W ten sposób rozdzieli Pan porcję i nie będzie już spożywania dużych posiłków, tym bardziej w późnych porach dnia. Nie napisał Pan jakie posiłki są w Pana diecie, ani czy spożywa Pan napoje gazowane. Czasami tak się dzieje w chwili, gdy spożywamy za mało/lub za dużo błonnika. Ponadto niektóre produkty są wzdymające, do tego dochodzi pośpiech i pojawiają się wzdęcia. Nie napisał Pan także o kwestii wypróżniania - czy są regularne, czy nie powstrzymuje Pan potrzeb fizjologicznych? Jeżeli po wprowadzeniu regularności posiłków i odżywiania się wg zasad zdrowego odżywiania Pański brzuch w dalszym ciągu będzie wydęty proponuję udać się do dietetyka w Pana mieście, aby przeprowadzić wywiad żywieniowych, który wychwyci błędy żywieniowe. Proponuję również wrócić do aktywności fizycznej.