Wzdęty brzuch w 8. tygodniu ciąży

Jestem w ósmym tygodniu ciąży i mam cały czas wzdęty brzuch,czuję się pełna nawet po zjedzeniu jabłka. Ta sytuacja sprawia że jestem już tym zmęczona i rozdrażniona. Ogólnie tylko mogłabym leżeć bo na nic nie mam ochoty :( czy to normalne?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Takie dolegliwości zdarzają się nie tylko podczas ciąży (wzdęcie). Natomiast osłabienie i chęć do leżenia może mieć przyczynę w zmianach hormonalnych typowych dla ciąży. Nie ma powodu do niepokoju.

Lek. Katarzyna Szymczak

Każda kobieta inaczej znosi ciążę, także traktowałabym Pani objawy jako wariant normy, oczywiści Pani samopoczucie moze ulec zmianie w każdej chwili.
Pozdrawiam