Wzdęty brzuch, wysoka gorączka oraz drżenie

Mój tato od 24 grudnia źle się czuje, bóle w podbrzuszu. Zrobiłam badania, nie są najgorsze, ale w Usg wyszło Mu, że pęcherzyk żółciowy mały, bez żółci o pogrubiałych ściankach z kilkoma drobnymi złogami. Choruje też na raka prostaty i ma chorobę Parkinsona. Od 24 dostał wysoką gorączkę i nasiliły się przy tym drżenia. Dostał kroplówkę i dostaje również zastrzyki przeciwbólowe. Nie ma za bardzo apetytu i ma bardzo nadęty cały. Brzuch proszę o poradę czy może to być coś związane z rakiem. Dziękuję za informacje. Pozdrawiam. Wszystkiego co najlepsze na ten Nowy Rok!

Witam!
Nasilenie drżeń może być związane z zaostrzeniem choroby Parkinsona, natomiast bóle podbrzusza i brak apetytu mogą być związane z rakiem prostaty. Jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Niestety aby powiedzieć coś więcej konieczny jest dokładny wywiad odnośnie przebytego leczenia raka prostaty, badanie fizykalne oraz wyniki wykonanych badań dodatkowych. Jeśli problemem są również uporczywe wzdęcia to można zalecić simetikon - lek, który powinien zmniejszyć tworzenie gazów jelitowych. Pani tata powinien pozostać pod kontrolą lekarza prowadzącego (urologa lub onkologa). Pozdrawiam serdecznie!