Wzdęty żołądek po kwaśnych i ostrych daniach

Dzień dobry mam problem ze wzdętym żołądkiem szczególnie po kwaśnych i ostrych daniach oraz niektórych gazowanych napojach towarzyszy też zgaga i odbijanie treści z żołądka.Po kilku godzinach odczuwam dyskomfort w jelitach i podbrzuszu mija mi ten stan po zażyciu Controloc , który przepisał mi lekarz stwierdzając nieżyt żołądka w stanie lekkim po badaniu usg i zbadaniu krwi na helikobakter (ujemny).Przestrzegam dietę, ale jak powinienem to leczyć skutecznie aby nie doszło do wrzodów.Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest wykonanie gastroskopii, Proszę udać się do lekarza gastroenterologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. Badania z krwi dotyczące Helicobacter pylori służą bardziej do późniejszej oceny i nie wykorzystuje się ich do stwierdzenia infekcji tą bakterią.