Wzdrygnięcia nogą lub ręką podczas snu u dziecka

Witam, powracam ponownie do Państwa, otóż mam jeszcze jedno pytanie dotyczące snu synka. Zauwazyłam że podczas snu porusza nóżką lub rączką,są to jakby wzdrygniecia, poruszy czasami sie przebudzi ale zaraz zasypia ponownie,czasami przy tym zgrzyta zębami. Pojawia się to okolo 2-3 godziny po zasnieciu i nad ranem lub rano podczas gdy dziecko juz sie pomału budzi. Jest to kilka epizodow takich. W dzien zachowuje sie normalnie,ma apetyt, jest zywym i ciekawym swiata chlopcem. dziekuje za odpowiedzi

Witam,

zarówno u dorosłych, jak i u dzieci występują spontaniczne ruchy kończynami podczas snu. Jest to normalna działalność aktywności mózgu podczas wypoczynku, z reguły w reakcji na zdarzenia senne.

Jedyne, czemu należy się przyglądać i ewentualnie skonsultować ze stomatologiem, to zgrzytanie zębami. Może to być zagrażające zdrowiu zębów.

Pozdrawiam!