Względna centralna stenoza kanału kręgowego
Badanie MR wykazuje przysrodkowo-prawoboczną przepuklinę krążka m/kręgowegoL1/L2,o wym.13,0x9,0x6,5mm.Masa przepukliny sięga ponizej poziomu szparym/trzonowej,z wypełnieniem zachyłka kanału kręgowego po stronie prawej Objawy ucisku oponowo-korzeniowego po stronie prawej. Zastarzała przepuklina krążka m/kręgowegona poziomieL5/S3(doogonowa migracja).Zmiany degenaracyjne ww krążków.Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych .Względna centralna stenoza kanału kręgowego.Stożek rdzeniowy jednorodny

KOBIETA, 70 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
jeżeli są dolegliwości bólowe należy skonsultować sytuację z neurochirurgiem, który zróżnicuje objawy i zadecyduje czy podejmie się leczenie zachowawcze czy operacyjne. Nawet jeżeli padnie decyzja o operacji należy podjąć próbę leczenia zachowawczego. Najsensowniejszym rozwiązaniem będzie terapia z użyciem trakcji mechanicznej sterowanej komputerowo lub przez ręce terapeuty. Zabieg ten spowoduje zmniejszenie ucisku przepuklin na tkankę nerwową. Dodatkowo delikatny masaż i nagrzewanie w domu termoforem. Pozdrawiam Dziękuję.