Wzięcie tabletki po 7 dniowej przerwie

Przyjęłam 7 tabletek anty, ale dowiedziałam się, że trzeba je przyjąć w 1 dniu miesiączki, więc przerwałam przyjmowanie, po kolejnych 7 dniach dostałam okres i chciałabym zacząć zażywać tabletki. Czy jak je zażyje w 1 dniu tego okresu będę chroniona, mimo brania tamtych poprzednich 7?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Krwawienie, o którym piszesz, nie było okresem, tylko krwawieniem z odstawienia. Sugerowałabym odczekanie do dnia spodziewanej miesiączki i w dniu pojawienia się krwawienia przyjąć tabletkę.

Pozdrawiam.