Wzięłam 1. tabletkę antykoncepcyjną tydzień przed 1. dniem okresu. Od kiedy jestem zabezpieczona?

Mniej więcej tydzień przed dniem, kiedy powinien wystapić u mnie okres, miałam bardzo znikome krwawienie. Uznałam to za okres i przyjęłam 1 tabletkę. Krwawienie od razu ustało tego samego dnia. Nie jestem pewna, czy to było zwykłe plamienie, czy okres, ponieważ moje okresy nie są regularne i w każdym cyklu mam plamienia przed właściwym okresem. Dokończyłam opakowanie tabletek. Zrobiłam 7-dniową przerwę, podczas której miałam okres. 13 grudnia wzięłam 1 tabletkę z 2 opakowania. Unikałam współżycia podczas brania tabletek z 1 opakowania. Chciałabym się upewnić, od kiedy jestem w pełni zabezpieczona. Czy mogę już współżyć? Dziękuję serdecznie za pomoc. Z poszanowaniem, Dorota
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To dobrze, że unikała Pani współżycia w pierwszym cyklu, ponieważ nie było wtedy pewności, co do zabezpieczenia przed ciążą. Od rozpoczęcia drugiego opakowania (czyli teraz), może już Pani liczyć na pełną skuteczność antykoncepcyją.

Pozdrawiam!