Wzięłam dwa opakowania bez 7-dniowej przerwy, czy mogę ją zrobić przed trzecim opakowaniem?

Moja sytuacja wyglada tak: dwa dni temu skończyłam brać 2. opakowanie (bez przerwy 7-dniowej). Czy mogę zrobić teraz przerwę 7 dni i zacząć 3. opakowanie, po tych 7 dniach? I czy to normalne, że wystąpiło krwawienie? Nie wiem co zrobić, troszkę się w tym pogubiłam. Dziś już 3. dzień, kiedy nie wezmę tabletki, nie wiem, czy dobrze robię. Proszę o szybką odpowiedź :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie przyjęła Pani tabletki (a w zasadzie 3 tabletek), wystapienie krwawienia jest całkowicie normalne. Może pani bezpiecznie zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć nowe opakowanie.