Wzięłam dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia - czy mój cykl mógł się rozregulować?

Dzień dobry,

w ostatnim tygodniu poprzedzającym okres zażyłam dwie pigułki antykoncepcyjne jednego dnia. W dniu, w którym spodziewałam się okresu, pojawiło się niewielkie krwawienie. Jednak nie trwało kilku dni, jak zwykła miesiączka. Czy przez to, że zażyłam dwie tabletki jednego dnia mógł rozregulować się mój cykl miesięczny?

Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku przyjęcia dwóch tabletek w ciągu dnia zalecane jest dalsze przyjmowanie tabletek bez wykonywania jakichkolwiek przerw. Wiąże się to ze skróceniem cyklu o jeden dzień.

Jeżeli zdecydowała się Pani na nieprzyjęcie tabletki w dniu następnym, po czym wróciła Pani do obecnego opakowania, wskazane jest niewykonywanie 7-dniowej przerwy - w celu zmniejszenia ryzyka ciąży.

Wspomniane krwawienie spowodowane jest obniżeniem hormonów we krwi - tzw. krwawienie z odstawienia, wynikające z nieregularnego przyjmowania leków.

Pozdrawiam