Wzięłam dwie tabletki jednego dnia - co dalej?

Witam, mam podobny problem, zażywając tabletki, pomyliłam się co do dnia i w skutek tego obawiając się, że zapomniałam wziąć tabletki, wzięłam 2 jednocześnie, czy też powinnam dokończyć opakowanie, zrobić 7 dni przerwy i zacząć nowe opakowanie dzień wcześniej niż dotychczas?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku zażycia dwóch tabletek na raz należy dokończyć opakowanie, zastosować siedmiodniową przerwę po której należy rozpocząć kolejne opakowanie. Z powodu zaistniałej sytuacji, bieżący blister skończy się dzień wcześniej a co za tym idzie kolejne opakowanie powinna Pani rozpocząć również dzień wcześniej niż poprzednie.
W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.