Wzięłam dwie tabletki jednego dnia. Jak liczyć przerwę?

Witam, otóż mam taki problem i potrzebuje rady. Wczoraj wzięłam tabletkę ok. 20, ok. 21 kochałam się ze swoim facetem, a przed 22 zwymiotowałam. Później po 23 jeszcze raz, była to 17. tabletka z opakowania, jak wróciłam do domu to 00.30 wzięłam drugą tabletkę i w związku z tym chciałam zapytać jak teraz będzie wyglądać moje zabezpieczenie? Czy mam 21. tabletkę wziąć z kolejnego opakowania? Czyli, by zawsze jednej brakowało? Zawsze zaczynałam nowe opakowanie w środę, a teraz jak ma być, bo już zgłupiałam? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Antykoncepcja powinna być zachowana w opisanej sytuacji. Po skończeniu tego opakowania, tj. po 21. tabletce w 20. dniu cyklu, może Pani nie robić 7-dniowej przerwy, ale od razu rozpocząć nowe opakowanie. Skuteczność antykoncepcji powinna zostać zachowana.

Alternatywnie jeśli nie chce Pani zmieniać dnia stosowania to można po 20 dniu cyklu można zrobić dzień przerwy i wtedy rozpocząć następne opakowanie (dzień się nie zmieni), ale konieczne będzie stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji przez 9 dni, ponieważ antykoncepcja nie będzie zachowana.

Redakcja abcZdrowie.pl