Wzięłam dwie tabletki tego samego dnia - czy ochrona antykoncepcyjna została zachwiana?

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe H*** już od roku i mam pytanie odnośnie sytuacji tego rodzaju, że dwa razy w trakcie opakowania wzięłam dwie tabletki jednego dnia. Pierwszy raz zrobiłam to 12 sierpnia br., bo myślałam, że nie wzięłam tabletki, a jednak wzięłam, pomyliłam dni. Za dużo stresów ostatnio. I wyszło na to, że wzięłam wtedy dwie tabletki. Jedną ok. godz. 9.00, drugą ok. godz. 15.00. I dziś 18 sierpnia z kolei, zaraz po wzięciu tabletki, jakieś 10 min. miałam odruchy wymiotne, obyło się bez wymiotów, ale nie wiem, czy ona gdzieś tam nie wypadła. Spanikowałam i 3 godziny później jak się nic nie działo, wzięłam drugą z zapasowego opakowania. Co teraz z moim zabezpieczeniem, jakby się okazało, że wszystko się wchłonęło? Do końca opakowania zostały mi 4 tabletki, bo tamte dodatkowe brałam z opakowania zapasowego. Ostatni stosunek miałam 10 sierpnia, wierzę, że był bezpieczny i od tamtego czasu nie współżyłam. Nie wiem teraz, czy mogę współżyć bezpiecznie czy coś może być nie tak z zabezpieczeniem? Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Mam zrobić przerwę czy połączyć opakowania? Jak długo powinnam się w tej sytuacji zabezpieczać? Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie pominęła Pani tabletki, ochrona antykoncepcyjna powinna być przez cały czas pełna. Dodatkowe postępowanie nie jest konieczne.