Wzięłam o jedną tabletkę za dużo. Jak to wpłynęło na organizm?

Dzień dobry, mam takie pytanie. Jakieś 2 miesiące temu byłam u koleżanki na babskim wieczorze. Tabletkę zawsze biorę wieczorem, na drugi dzień nie mogłam sobie przypomnieć czy wzięłam, czy nie i wzięłam 2. Od tego czasu wzięłam już 2 opakowania tabletek i cały czas nie wiem, czy dobrze je biorę. Czy moja antykoncepcja jest obniżona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli rzeczywiście zapomniała Pani tabletki w tamten wieczór, to teoretycznie w ciągu następnego tygodnia mogło dojść do zaburzenia działania tabletek antykoncepcyjnych. Natomiast wzięcie dodatkowej tabletki, czyli podwyższenie stężenia hormonów nie powinno wpłynąć na obniżenie działania antykoncepcyjnego tabletek, może natomiast wywołać silniejsze działania niepożądane, niż zwykle.

Pozdrawiam serdecznie!