Wzięłam tabletkę 7 godzin za wcześnie

Biorę tabletki antykoncepcyjne, zostało mi jeszcze 5 tabletek (3 tydzień) do końca brania. Wczoraj powinnam wziąć tabletkę o 20.00, jednak jej nie wzięłam, zapomniałam :( jak tylko sobie przypomniałam była już 13.00 następnego dnia, więc wzięłam wczorajszą i też dzisiejszą, o 7 godzin za wcześnie. Co mam robić? Tabletki biorę od 5 lat.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania BEZ robienia 7-dniowej przerwy. W takiej sytuacji działanie antykoncepcyjne będzie zachowane.