Wzięłam tabletkę antykoncepcyjną za wcześnie. Co zrobić?

Witam! Miałam przerwę w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i zdarzył mi się niebezpieczny stosunek. Poprosiłam lekarza o tabletki "72 godziny po stosunku" a przy okazji lekarz znów przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Na ulotce tabletek "72 po" napisane było, iż miesiączka może się opóźnić lub być wcześniej, więc gdy pojawiło się plamienie 5 dni za wcześnie od razu zażyłam pierwszą tabletkę z blistra. Niestety na drugi dzień plamienie znikło i już się nie pojawiło. Doczytałam w ulotce tabletki "72 po", że mogą występować takie niezwiązane z okresem plamienia. Co jeśli to było takie plamienie? Czy zażywana przeze mnie antykoncepcja jest skuteczna? Bardzo proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie najproawdpodobniej zostało zablokowane przyjętymi przez Panią tabletkami.
Jeśli obawia się Pani, że mogło to nie być krwawienie związane z miesiączką, proponuję stosować prezerwatywy przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek.