Wzięłam tabletkę "po", dlaczego teraz spóźnia mi się okres?

Witam, około 11 godz. po przerywanym stosunku wzięłam tabletkę 72h po (było to 26 czerwca). 8 lipca dostałam okres, był to 25. dzień cyklu (normalnie mój cykl trwa około 30 dni). Teraz spóźnia mi się okres, to znaczy jestem 40 dni po ostatniej miesiączce. Co to moze znaczyć? Jestem bardzo zaniepokojona. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po przyjęciu antykoncepcji postkoitalnej okres może wystąpić wcześniej lub się opóźnić. Ponieważ miała Pani miesiączkę, to w poprzednim cyklu do ciąży nie doszło.
Obecne opóźnienie miesiączki może być wynikiem przyjęcia dużej dawki hormonów w poprzednim cyklu, bądź ciąży do której mogło dojść w obecnym cyklu. Proponuję wykonać test ciążowy. Jeżeli wypadnie negatywnie, to proszę poczekać jeszcze kilka dni na wystąpienie krwawienia. Jeżeli nie zacznie Pani po tym czasie miesiączkować, proponuję udać się do lekarza ginekologa.