Wzięłam tabletkę z nowego opakowania 1 dzień później. Czy dlatego nie dostałam okresu?

Wzięłam tabletkę z nowego opakowania o jeden dzień później i zorientowałam się dopiero w czasie przerwy siedmiodniowej, a tabletki cały czas brałam . Jestem już w 6. dniu przerwy i nie wystąpiło krwawienie. W czasie ostatnich 2 miesięcy nie doszło do zbliżenia. Ale zastanawiam się dlaczego nie wystąpiło krwawienie? Czy to ma związek z tym, że źle brałam tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Może się zdarzyć, że w trakcie siedmiodniowej przerwy nie wystąpi krwawienie z odstawienia także przy prawidłowym stosowaniu tabletek. W takim wypadku należy wykonać test ciążowy i po otrzymaniu wyniku ujemnego można rozpocząć kolejne opakowanie. Pominięcie pierwszej tabletki wymaga stosowania dodatkowo barierowych metod antykoncepcji przez pierwszych 7 dni.