Wzięłam tabletki podczas plamienia

Wzięłam pierwsza tabletkę antykoncepcyjna podczas plamienia kontynuuje ich branie ale czy w takim razie zabezpieczają mnie przed zajściem w ciąże? Kiedy będą normalne działać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie precyzuje Pani, czy pierwsza tabletka była z kolejnego blistra, czy może dopiero rozpoczyna Pani antykoncepcję hormonalną.
Jeżeli rozpoczęła Pani nowy blister w trakcie 7 dniowej przerwy to nie ma powodu do obaw. Antykoncepcja działa prawidłowo i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod. Jeżeli jednak rozpoczyna Pani stosowanie tej metody, a faktycznie było to jedynie plamienia, wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez najbliższych 7 dni.
Pozdrawiam.