Wzmożenie rysunku naczynowo-zrębowego w polach dolnych obu płuc

wzmożenie rysunku naczynowo-zrębowego w polach dolnych obu płuc, z obecnością nieostro odgraniczonych zagęszczeń miąższu po stronie lewej. zgrubienie opłucnej na wysokości pola dolnego lewego w 1.pachowych. zrosty w kącie przeponowo-żebrowym lewym.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety w powyższym opisie nie zawarł Pan pytania. Opis RTG klatki piersiowej może odpowiadać wielu jednostkom chorobowym i konieczne jest poznanie większej ilości informacji o pacjencie. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.