Wzmożenie rysunku płucnego przy dolnych biegunach obu wnęk

Proszę o interpretację wyników badań prześwietlenia płuc RTG. "wzmożenie rysunku płucnego przy dolnych biegunach obu wnęk. Serce o wyrównanej talii prawidłowej wielkości." Kobieta, 29 lat. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany mogą wskazywać na przebyty stan zapalny. Konieczna jest interpretacja powyższego wyniku z badaniem klinicznym. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.