Wzmożone pragnienie po rozpoczęciu diety

Chciałabym dowiedzieć się dlaczego ilekroć przechodzę na dietę, wzmaga się u mnie pragnienie. Od trzech dni zdrowo się odzywiam, piję bardzo dużo wody mineralnej niegazowanej, herbaty czerwonej, zielonej i owocowej (nawet do 6 kubków dziennie) i ciągle czuję pragnienie. Gdy nie jestem na diecie, jem więcej i wracam do słodyczy, pragnienie jest mniejsze. Mam lekką nadwagę ale nie mam innych objawów cukrzycy. Z czego to wynika?

Witam,
Zaleca się aby pić 1,5-2 litry płynów dziennie. Zapotrzebowanie na wodę może się zwiększać z powodu wzrostu temperatury otoczenia lub zwiększonej aktywności fizycznej. W Pani przypadku zwiększone pragnienie może wynikać z większej zawartości błonnika w zdrowej diecie. Aby zdiagnozować czy nie jest ono spowodowane innymi problemami zdrowotnymi proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam