Wzmożony rysunek okołooskrzelowy w RTG

co oznacza RTG. Przywnękowo i w dolnych partiach płuc wzmożony rysunek około oskrzelowy. Poza tym obraz rtg płuc, serca oraz krążenia b)z
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis może wskazywać na zmiany pozapalne. Każde badanie obrazowe powinno być jednak interpretowane wraz z dokładnym wywiadem chorobowym oraz badaniem fizykalnym, odniesienie się do samego badania nie pozwala na dokładne określenie przyczyny stwierdzonych zmian. Wzmożony rysunek oskrzelowy bez zmian naciekowych może sugerować schorzenia związane z przewlekłym zapaleniem oskrzeli o różnej etiologii.