Wzmożony rysunek okołooskrzelowy w wyniku RTG klatki piersiowej

Bardz prosze o interpretacje zdjecia rtg. zdjęcie przeglądowe klatki piersiowej, w protekcji PA podczas wdechu nie uwidacznia patologii ze strony serca i innych narządów śródpiersia. Szczelina pozioma prawidłowa, pola płucne obustronnie o jednakowej przejrzystości, bez zmian patologicznych, z prawidłowym rysunkiem naczyniowym. WZMOŻONY RYSUNEK OKOŁOOSKRZELOWY O CHARAKTERZE PRZEWLEKŁYM WCZESNYM OKOŁOWNĘKOWO.POZAPALNIE POGRUBIAŁA OPŁUCNA SZCZYTWA PRAWOSTRONNIE.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wzmożony rysunek okołooskrzelowy o charakterze przewlekłym może świadczyć o obecności zmian zapalnych w płucach. Powodem ich wystąpienia może być zapalenie płuc, palenie, astma, POChP oraz wiele innych chorób dotyczących płuc. By jednak podjąć odpowiednie decyzje koniecznie trzeba zinterpretować badanie w oparciu o znajomość stanu pacjenta. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zbierze wywiad, zbada Panią i wdroży odpowiednie postępowanie.