Wzmożony rysunek płucny

Witam. Chciałam się dowiedzieć co to oznacza. Wzmożony rysunek płucny przywnękowo i w polach dolncyh ze zmianami o charakterze peribronchitis. Wnęki płucne poszerzone, szczególnie lewa - raczej naczyniowe.Serce niepowiększone, aorta w normie. Przepona wolna.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jaki jest obraz kliniczny, jednak z opisu możńa podejrzewać zapalenie oskrzeli oraz zmiany wynikające z zastoju w krążeniu płucnym.