Wznowienie terapii laserowej usuwania owłosienia na szyi

Od kilku miesięcy stosuję Isotrex na twarz i część szyi. Chciałabym wznowić terapię laserową usuwania owłosienia na szyi, którą wstrzymałam po rozpoczęciu leczenia Isotrexem. Na jaki czas powinnam odstawić żel, aby móc poddać się zabiegowi? Czy przed zabiegiem muszę zaprzestać stosowania żelu zarówno na twarzy jak i na szyję?

Witam Panią,

Jeśli planuje Pani stosowaniu depilację laserową to zaleca się minimum miesiąc przerwy w stosowaniu preparatu.
Po tym czasie zalecam wykonanie próby laserowej, jeśli reakcja skóry będzie prawidłowa, może Pani przystąpić do depilacji laserowej.
W trakcie poddawania się zabiegom laserowej depilacji stosowanie kremów, żeli z izotretinoiną jest zabronione.

Pozdrawiam serdecznie.
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Powinna Pani całkowicie odstawić smarowanie Isotrexem przynajmniej na miesiąc czasu przed zabiegiem. Jeżeli stosuje Pani doustną formę to nawet pół roku.