Wzrastający wynik beta-HCG

Dzień dobry!
Mam pytanie dotyczące moich wyników badań. Podejrzewam, że jestem w ciąży. Zrobiłam badanie beta hcg 26.03 i wynik wynosił 1,20. Badanie powtórzyłam 07,04 i wynik wynosi 5,00. Miesiączki miałam dotychczas bardzo obfite i powyżej 5 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 17-18.03, dzień przerwy i plamienie wystąpiło jeszcze 20.03. Cykl 21 dni.
Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Rzeczywiście wynik beta HCG wynik > 5 mIU/ml , może wskazywać na ciążę ( > 1 mIU/ml nie jest jeszcze diagnostyczny zazwyczaj). Takie pojedyncze plamienie również może się zdarzyć przy zajściu w ciążę. Ostateczne rozpoznanie zawsze stawia ginekolog, dlatego proponuję wizytę w tym celu u lekarza, oraz po to by zaplanować ewentualną dalszą opiekę.

Polecam zapoznanie się z artykułem: badania w ciąży.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!